Bütünleşik Medya Nedir?Bütünleşik Medya tüm reklam mecralarının bir arada belirli bir kurgu ile yayınlanmasıdır.

Siz sadece Google ya da sadece Sosyal Medya reklamı yayınladığınızda diğer mecralardaki potansiyel kitlelerinizi es geçmiş, ıskalamış olmaktasınız.
Tabii ki hiç reklam vermemek yerine bir yerden başlamış olmak ve bir mecra seçmekte önemlidir. Ancak eğer kalıcı bir başarı sağlamak ve rakiplerinizin bir adım önünde yer almak istiyorsanız. Ozaman tüm mecralardaki etkinliğinizi göstermek ve hedef kitleniz ile doğru reklam kurgusu ve hedefi ile iletişim kurmalısınız.Sosyal Medya Reklamları ve Google Adwords Reklamları Birlikte Kullanıldığında, Yeniden Pazarlama ile Etkileşim ve Dönüşüm Değerleri 2 Katına Çıkmaktadır. Aynı Bütçe ile 2 Kat Fazla Reaksiyon Almak İstemez Misiniz?Yeniden Pazarlama Nedir?Yeniden pazarlama, daha önce web sitenizi ziyaret etmiş veya uygulamanızı kullanmış olan kullanıcılara ulaşmanıza yardımcı olan bir algoritmadır.
Önceki ziyaretçiler veya kullanıcılar Google Görüntülü Reklam Ağı'nın parçası olan sitelerde gezinirken veya Google'da ürünlerinizle alakalı terimleri kullanarak arama yaparken reklamlarınızı görebilir.
Dijital pazarlamada adını sıkça duyduğumuz yeniden pazarlamaya kısaca satın alma potansiyeli daha yüksek olan kişileri web sitenize ya da uygulamanıza çekmek için çalışan bir dizi yapay zekadır. Bunu gerçekleştirirken web sitemizi ziyaret eden kişilerin kimlikleri aracılığı ile takip ederek farklı platformlarda reklamlar gösterebilirsiniz.

Satın Alma SüreciSatın alma süreci nasıl işliyor, biraz bu konuya bakalım. Araştırmalar ürün ya da hizmetleriniz ile alakalı aramalar yaparak web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların ilk ziyaretlerinde detaylı bilgi incelemesi yaptığı, ardından diğer marka ve hizmet sağlayıcıları araştırarak karşılaştırma yaptıkları ve daha sonra satın alma sürecini tamamladıklarını göstermektedir.

Bu nedenle web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların, ürün ya da hizmetleriniz ile alakalı içerik aramalarına devam ettiği süreç içerisinde yeniden pazarlama ile 30 gün boyunca reklamlarınızı göstermenizin satın alma sürecindeki müşteri algısını değiştireceği gibi, markanızın bilinç altına yerleşmesini sağlaması ile satın alma eylemini sizden gerçekleştirme şansını artırmaktadır.

Bugün satın almasa bile markanızın ya da kampanyanızın bilinç altında kalması, web siteleri, video içerikleri, uygulamalardaki gösterimler ile sürekli görünür olması size dönüş oranını %98 artırmaktadır.
Örneğin; hiç daha önce ziyaret ettiğiniz web sitesine ya da markaya daha sonra ziyaret ettiğiniz diğer web sitelerde ya da uygulamalarda rastladığınız oldu mu? ya da sohbet esnasında kullandığınız kelimelerin (biz onlara anahtar kelimeler diyoruz) reklam ürünü olarak karşınıza çıktığı oldu mu?
Yeniden pazarlama ile dönüşümü artırmak adına birçok çalışma yapabilmekteyiz. Başarı burada ...Sosyal Medyanın Gücü1,59 milyardan fazla insan, kendileri için önemli olan şeylerle bağlantı kurmak için Facebook’u kullanıyor ve bunların %64’ü Facebook’u her gün ziyaret ediyor.
Instagram, 400 milyondan fazla kullanıcı kitlesi ile dünyanın en büyük mobil reklam platformları arasında yer almaktadır.
700 Milyon’un üzerinde kullanıcısıyla Twitter, küçük, orta ve büyük işletmeler için reklamlar vasıtası ile  hedef kitlelerine ulaşabilme imkanı vermektedir.

Dünyanın en büyük ve her yaştan en çok izlenen online video sağlayıcısı, video reklam kampanyalarınızın % 95’i YouTube reklamları üzerinden yürütülmektedir.
Bu nedenle Sosyal Medya Reklamları marka bilinirliği ve ürün tanıtımı için sizi yüz milyonlarca kişiye tanıtmaktadır. Sosyal medyanın gücünü mutlaka kullanmalısınız.Sosyal Medya Reklamları ve Google Adwords Birlikte GüzelEvet geldik yazımızın kaynağına; Yeninden pazarlama modelini bir havuz olarak düşünebilirsiniz. Adwords reklamları ile web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar ve sosyal medya reklamlarından gelen kullanıcılar ile güncel olarak havuzun arttığı ve web sitenizin ziyaret trendi ile birlikte ürün ve hizmetleriniz ile ilgilinen kullanıcılara sürekli olarak reklamlarınızı gösterdiğiniz bir platform oluşturmuş oluyoruz.

Oluşturmuş olduğumuz potansiyel müşteri havuzumuz, bu süreçte sürekli olarak bizimle irtibat halinde kalıyor ve ürün satın alma sürecinde reklamlarımızın bilinç altına işlenmesi ve sürekli görünür olması ile birlikte kazanım elde etmemizi sağlamış oluyoruz.

Mevcut işleriniz ile ilgili iş akışınızı sürekli bir kişinin size hatırlatması bu işi gerçekleştirme yüzdenizi ne kadar artırıyor ise yeniden pazarlama da satın alma sürecini aynı ölçüde artırıyor.
Reklam analizlerimizde sosyal medya etkileşimlerinin bir kampanyanın dönüşümünü %80 oranında artırdığını görmekteyiz.

Bu nedenle Adwords ve Sosyal Medya Reklamlarının gücünü doğru kullanarak, Yeniden Pazarlama ile etkileşim ve dönüşüm değerlerini 2 Katına çıkarabiliriz.
Sürekli yeni kullanıcılar ile büyüyen Yeniden Pazarlama listemiz rakiplerimizle olan rekabetimizde elimizi güçlendirecek ve yeni müşteri kazanımları elde etmemizi sağlayacaktır.

Bütünleşik medya ile Adwords ve sosyal medya reklamlarını kullanarak nasıl kazanım elde edebileceğimizi yazımızda açıklamış olduk. Bütünleşik medyaya açık hava reklamları, dijital gazete, dergi reklamları gibi size trafik sağlayacak diğer mecralarıda dahil edebilir kampanyanızı istediğiniz kadar büyütebilirsiniz.